سرخط خبرها
خانه / گوناگون / سیزدهم فروردین، با طبیعت آشتی کنید – اتوبار جهان

سیزدهم فروردین، با طبیعت آشتی کنید – اتوبار جهان

باشگاه خبرنگاران جوان: قاسم سبزعلی فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری، با اشاره به اینکه شعار طبیعت امسال “با مردم برای مردم” نامگذاری شده است، اظهار کرد: در روز طبیعت از مردم انتظار داریم با همراهی و همکاری بیشتر از طبیعت، این موهبت الهی بدون ایجاد خسارت لذت ببرند
این مقام مسئول از انعقاد قرارداد با جوامع محلی و بهره گیری از ۲۰۰ هزار نفر همیار طبیعت خبر داد و گفت: قبل از ایام نوروز آموزش‌های لازم به جوامع محلی داده شد تا در صورت مشاهده تخلف، گزارش دهی لازم به منابع طبیعی سطح کشور داده شود.

وی در توصیه پیام روز طبیعت به هموطنان بیان کرد: با توجه به حضور فعال مردم در عرصه‌های طبیعی در روز طبیعت از آنها انتظار داریم که با کاهش پسماند زباله، نشکستن شاخه درخت‌ها، از بین نبردن چمنزار‌ها و عدم خسارت و آسیب رسانی به منابع طبیعی، آرامش به خانواده طبیعت بازگردد.

سبزعلی ادامه داد: همه ساله در زمان افزایش سفر‌های نوروزی استانی، خسارت‌هایی به منابع طبیعی وارد می‌شود چرا که افراد با تصوراتی اشتباه مبنی بر تعطیلی ادارات در صدد تخریب و تصرف منابع طبیعی هستند که قطعا با خاطیان امر برخورد و متخلفان به مراجع قضایی معرفی می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه بیش از ۳ هزار واحد گشتی در ایام نوروز فعال هستند، افزود: تمامی واحد‌ها از ۱۵ اسفند تا ۲۰ فروردین آماده باش هستند تا در صورت تخلف افراد در منابع طبیعی با خاطیان امر برخورد شود.

به گفته فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگل‌ها حضور فعال بیش از پیش نیرو‌ها در عرصه‌های منابع طبیعی، خسارت ناشی از آتش سوزی و دخل و تصرف در عرصه‌ها به حداقل خواهد رسید.

باشگاه خبرنگاران جوان: قاسم سبزعلی فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری، با اشاره به اینکه شعار طبیعت امسال “با مردم برای مردم” نامگذاری شده است، اظهار کرد: در روز طبیعت از مردم انتظار داریم با همراهی و همکاری بیشتر از طبیعت، این موهبت الهی بدون ایجاد خسارت لذت ببرند.

درباره ی back118

همچنین ببینید

حل معمای مربوط به مقاومت «HIV» در بیماران – اتوبار جهان

خبرگزاری مهر: محققان مطالعه ای انجام دادند که مسیر بالقوه جدیدی را برای حذف سلول …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *