سرخط خبرها
خانه / گوناگون / طنز؛ گاو نر می‌خواهد و مرد کهن! – اتوبار جهان

طنز؛ گاو نر می‌خواهد و مرد کهن! – اتوبار جهان

شهرام شهید‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ی در ستون طنز روزنامه شهروند نوشت: راستش وضع امروز ما خیلی شبیه این جوک انگلیسی است
شما با هم احساس همذات‌پنداری نکردید؟ خیلی شبیه قوانین ما نبود؟ اصلا من تازه فهمیده‌ام جوک‌ها فقط جوک نیستند و گویای بخشی از زندگی ما هستند. مثلا همین جوک اسکاتلندی. می‌گویند وزیر کشاورزی اسکاتلند بالاسر یک دامدار و گاوش ایستاده بود و هی می‌گفت بدوش. دامدار هم می‌گفت: عرض کردم که ایشان نر است. دوباره وزیر دامداری می‌گفت: عزیزجان شما این گاو را بدوش و مرا خلاص کن. دامدار محترم هم دوباره می‌فرمود: برادرجان گاو نر است. شوخی‌ات گرفته؟ می‌گویم نر است. وزیر کشاورزی هم قیافه حق به جانبی به خودش گرفت و گفت عزیزجان بنده یک آماری به ملت داده‌ام و گفته‌ام رکورد تولید شیر گاو را در کشور خواهم شکست. اگر شما و گاوت همکاری نکنید که من نمی‌توانم به وعده‌هایم عمل کنم.

می‌گویند دامدار پیر از آن تاریخ دیگر آن آدم قبلی نشد. نشسته رو به دریای شمال و روزهاست در افق محو شده!

همه اینها را گفتم تا بگویم این شتر درخانه ما هم خوابیده. قوانین دست‌وپاگیر و البته اجرانشدنی به‌ویژه در بخش اقتصاد و صنعت ما را به سرنوشت جوک اول و تحکم مسئولان کشور در اجرای فرامینی می‌دهند که ما را به سرنوشت جوک دوم نزدیک کرده. مثال بارزش هم همین طرح تحول اقتصادی است. گویا دوستان ما در تیم اقتصادی یک گاو نر پیدا کرده‌اند و انتظار دارند با دوشیدن گاو نر و تولید فرآورده‌های متنوع لبنی از شیر به دست آمده، امکان برون‌رفت از این شرایط اقتصادی به وجود بیاید. هرچه هم کارشناسان می‌گویند، بالام جان اشتباه گرفتی‌ها. تو کَتِ شان هم نمی‌رود که نمی‌رود.

١- به هیچ عنوان قالی‌هایتان یا هر زیرانداز دیگری را در بالکن نتکانید.
٢- هرگز و تحت هیچ شرایطی در بالکن غذا نپزید
٣- چون می‌دانیم هشدارهای فوق هرگز جدی گرفته نمی‌شود و شما آن را رعایت نمی‌کنید، لااقل جوانمرد باشید و زمانی زیراندازتان را در بالکن بتکانید که همسایه‌های پایینی‌تان درحال پختن غذا در بالکن‌شان نباشند!

شهرام شهید‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ی در ستون طنز روزنامه شهروند نوشت: راستش وضع امروز ما خیلی شبیه این جوک انگلیسی است. می‌گویند یک زوج دانشجوی انگلیسی برای سکونت در یکی از خوابگاه‌های دانشجویی شهر بیرمنگام به مسئول خوابگاه مراجعه کردند. او به آنها فرمی داد و از آنها خواست پس از خواندن کامل برگه آن را امضا کنند تا او یک اتاق متأهلی در اختیارشان بگذارد. در بین مواردی که به‌عنوان قوانین مجتمع دانشجویی در برگه ذکر شده بود، این چند بند خیلی جلب توجه کرد:

خلاصه این‌طور که به ما وعده می‌دهند و نقشه راه نشانمان می‌دهند و آمار رو می‌کنند، به ‌زودی گاو نر هم به پروسه تولید شیر خواهد پیوست.

درباره ی back118

همچنین ببینید

از فواید شگفت انگیز سلامت روده – اتوبار جهان

وبسایت عصرایران: مصرف غذاهای سرشار از مواد مغذی برای تقویت سطوح انرژی شما کافی نیست. …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *