سرخط خبرها
خانه / اخبار روز / عملیات اجرایی طرح گردشگری کوه های مینیاتوری نهبندان آغاز شد + حادثه در پیست موتورسواری تهران – اتوبار جهان

عملیات اجرایی طرح گردشگری کوه های مینیاتوری نهبندان آغاز شد + حادثه در پیست موتورسواری تهران – اتوبار جهان

معاون گردشگری، سرمایه گذاری و تامین منابع اداره کل میراث فرهنگی خراسان جنوبی گفت: «با هدف خدمات رسانی به مسافران و گردشگران و از محل اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای استانی سال ۹۶، عملیات اجرایی طرح گردشگری کوه های مینیاتوری نهبندان با اعتبار ۱/۳میلیارد ریال شروع شد
عملیات توسعه پارکینگ و سامان دهی مسیر دسترسی جهت کاهش تصادفات جاده ای از محل اعتبارات مذکور در دستور کار این اداره کل قراردارد.

کوه های مریخی نهبندان که مانند مخروط های کله قندی است یک سلسله جبال بزرگ را به وجود آورده که به همین دلیل به آن کوه های مینیاتوری نیز می گویند.

کوه های مینیاتوری در پنج کیلومتری غرب نهبندان قرار دارند، این کوه ها دارای یک کیلومتر عرض و ۲۵ کیلومتر طول دارند و از بهترین زیبایی های زمین شناسی در شرق ایران به شمار می روند. این کوه ها به رنگ های قرمز و خاکستری و از نوع رسوبی هستند و فاقد پوشش گیاهی هستند.

ارتفاع این کوه ها از ۵ تا ۱۰۰ متر متغیر است.

« دنیای سفر » این نوشته را از « میراث آریا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

مرتضی عربی معاون گردشگری، سرمایه گذاری و تامین منابع اداره کل میراث فرهنگی این استان، روز یکشنبه ۱۳ خرداد با اعلام این خبر افزود: این طرح شامل اجرای دیوار محوطه است.

معاون گردشگری، سرمایه گذاری و تامین منابع اداره کل میراث فرهنگی خراسان جنوبی گفت: «با هدف خدمات رسانی به مسافران و گردشگران و از محل اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای استانی سال ۹۶، عملیات اجرایی طرح گردشگری کوه های مینیاتوری نهبندان با اعتبار ۱/۳میلیارد ریال شروع شد.»

——————-

خبرگزاری مهر: مدیر روابط عمومی اورژانس تهران از حادثه در پیست موتورسواری تهران خبر داد و گفت: یک نفر در این حادثه جان باخت
خبرگزاری مهر: مدیر روابط عمومی اورژانس تهران از حادثه در پیست موتورسواری تهران خبر داد و گفت: یک نفر در این حادثه جان باخت.

محمد کرم درآبادی از وقوع حادثه در پیست موتورسوارکراس قله بند عیش در تهران خبر داد و افزود: این حادثه حوالی ۷ صبح امروز رخ داد و یک نفر کشته شد.

وی اظهار داشت: نیروهای اورژانس بلافاصله پس از تماس با سامانه ۱۱۵ با یک دستگاه آمبولانس جهت اقدامات لازم به محل حادثه اعزام شدند.

مدیر روابط عمومی اورژانس تهران افزود: متاسفانه بعد از بررسی اولیه مشخص شد، راکب موتور فوت کرده است.

درباره ی back118

همچنین ببینید

قلعه سریزد؛ صندوق امانتی از جنس خشت و گِل – اتوبار جهان

وب سایت روزیاتو – فروغ بیداری: قلعه سریزد؛ صندوق امانتی از جنس خشت و گِل …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *